MÁRCIUSBAN TERVEZTÜK BEMUTATNI A HŰVÖS CÍMŰ PRODUKCIÓT, SAJNOS ÉPP A FŐPRÓBAIDŐSZAK KEZDETEKOR KELLETT BEZÁRNI A SZÍNHÁZAKAT. NYÁRON ÚJRA DOLGOZNI KEZDTÜNK A DARABBAL, A BEMUTATÓ KÖVETKEZŐ TERVEZETT IDŐPONTJA OKTÓBERBEN LESZ.
NEMZETI HONLAP INFÓK ÉS JEGYVÁSÁRLÁS
Oláh-Horváth Sára: Hűvös című megrázó erejű egyfelvonásosával tavaly év végén kezdtük el a munkát. A magyarországi nemzetiségi színházak éves találkozóján, a Jelen/Lét Fesztiválon akartuk közönség elé vinni egy új gyermekprodukcióval együtt. A fesztiválnak a Nemzeti Színház adott volna otthont március végén. Sajnos az országos influenzahelyzet miatt mindkét darab próbáival le kellett állnunk. Nagy csalódás volt, hogy a sok befektetett munka kárba vész, és nem tudjuk bemutatni a produkciókat.
Jó hír, hogy azóta a szervező Szerb Színház, a Magyarországi Nemzetiségi Színházi Szövetség, valamint a Nemzeti Színház megállapodott arról, hogy nem marad el az idei fesztivál. Október 5-11. között az eredeti program szerint meg lesz tartva, tehát érdemes továbbvinni a megkezdett munkát.
Erre nyáron meg is ragadtunk minden alkalmat. Párhuzamosan zajlottak a két benevezett produkció próbái. E mellett próbáltunk a roma holokauszt megemlékezésre, és tartottunk egy művészeti alkotótábort is. Most az évadkezdéskor a többi nemzetiségi színházzal együtt bízunk abban, hogy ismét lehet rizikó nélkül színházba járni, és mire októberben sikerül megtartani a fesztivált, sok néző eljön a nemzetiségi színházak produkcióit megnézni.
O. Horváth Sári: Hűvös
Színpadi szöveg song-etűdökkel
Írta: O. Horváth Sári
Zenéjét szerezte: Szirtes Edina Mókus
Dalszövegek: Horváth Kristóf
Szereplők:
- Béla – Pápai Rómeó / Kovács Mátyás
- Miklós – Kovács Mátyás / Tóth Kristóf
- Krisztián – Oláh Edmond
- Ferike – Baranyi Csaba
- Andi – Lovas Emília
- Kisfiú – Patály Márkó
- Díszlet és jelmez – Oláh Tímea
- Zenei közreműködő – Baranyi Zoltán hegedűművész
- Dramaturg – Selmeczi Bea
- Fény – Kalóz Bence
- Hang – Borovics Tamás
Rendezte – Bereczki Csilla és Lovas Emília
Produkciós vezető – Nyári Oszkár
A darab öt, gyermekotthonban nevelkedő fiatal életébe enged betekintést egy tragédia kibontakozásának pillanatában. A cselekmény középpontjában két fiú, Béla és Miklós áll. Az ő egymáshoz fűződő viszonyuk akár barátság is lehetne, de mivel a gyermekotthonban sajátos (börtönszabályokhoz hasonló) hierarchia alakult ki, ezért kettejük között is alá-fölérendeltségi viszony van érvényben. A többiek – miközben ugyanezen szabályok szerint élnek – kívülről aggódva figyelik a két fiú egyre feszültebb viszonyát.
„Első számú szabály: ki kinek a csicskája… De ez is egyirányú dolog volt… Csicskákból nem lettek csicskatartók például… Hát igazából a Miki az a Béla csicskája volt, de a Miki nem szerette, hogy az… Senki sem szerette, ha csicska… Valaki vagy csicska volt, vagy csicskatartó… Átmenet nem volt… Örökre csicska maradtál.”
A dráma egy valós esetet dolgoz fel, amely évekkel ezelőtt egy nevelőotthonban történt meg.
Próbán készült fotók: Nyári Pál
NyP